نهال گیلاس سیاه مشهد

نهال گیلاس سیاه مشهد یکی از ارقام اصلاح شده و پربار گیلاس است که از ایران منشأ گرفته است و به طور گسترده ای در سایر کشورها نیز کاشته می شود. درخت گیلاس سیاه مشهد درختی با رشد متوسط، نیمه ایستاده و زوایای شاخه بندی خوب می باشد.

زمان گلدهی نهال گیلاس سیاه مشهد با تأخیر و حدوداً یک هفته بعد از بیشتر ارقام  بوده و میزان باردهی آن در هر هکتار و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است، ولیکن در ازای حدود 500 اصله نهال در هکتار عملکردی بیش از 20 تن را داراست.

میوه درخت گیلاس سیاه مشهد اندازه ای متوسط با شکل گرد تا بیضی داشته و پوست آن به رنگ تیره است. گوشت میوه نیز قرمز رنگ و دارای بافتی سفت بوده و از کیفیت خوراکی مناسبی برخوردار است.  این رقم نسبت به شکاف خوردن حساسیت زیادی ندارد و چیدن آن بسیار راحت و قابلیت جابجایی خوبی دارد.

نهال گیلاس سیاه مشهد

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال گیلاس سیاه مشهد با ما تماس بگیرید

زمان کوددهی نهال گیلاس سیاه مشهد از اواسط پاییز تا اواخر زمستان قابل اجراست و میزان کوددهی گیلاس سیاه مشهد بسته به خاک زمین متغییر است اما به طور میانگین در هر هکتار ۵ تن کود پوسیده دامی تعیین می گردد.

نهال گیلاس سیاه مشهد جهت باردهی نیاز به ارقام گرده افشان داشته و و در باغات گیلاس در ازای کاشت هر 30 اصله نهال گیلاس سیاه مشهد باید یک اصله گرده افشان مناسب از ارقام نهال گیلاس کاشته شود.

نهال گیلاس سیاه مشهد برای مناطق سردسیر مناسب بوده و میتواند سرمای زمستان را در این مناطق به خوبی تحمل کند. فواصل کاشت نهال گیلاس سیاه مشهد نیز 4 متر در 4 متر بوده و عمر اقتصادی آن در حدود 30 سال میباشد.

 نهال گیلاس سیاه مشهد

مشخصات نهال گیلاس سیاه مشهد میاندوآب نهال

  • رقم تجاری و پر بار
  • درشت و بازار پسند
  • مقاوم در برابر سرما
  • میوه دهی: تیر ماه
  • عمر اقتصادی: 30 سال
  • آبیاری: یک بار در هفته
  • فواصل کاشت: 4 در 4 متر

 

 میاندوآب نهال

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام