ارقام نهال بادام

 

با مزایای خرید نهال بادام بیشتر آشنا شوید

 

خرید نهال بادام به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن و سودآور شناخته شده است. این سرمایه‌گذاری با درآمد بالا و ریسک بسیار کم طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. اگر شما جز افرادی هستید که قصد احداث باغ بادام را دارید؛ لازم است نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید با انتخاب نهال بادام مناسب به سودآوری بالایی دست پیدا کنید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد خرید نهال از مزایای مختلفی برخوردار می‌باشد که با تکیه بر این مزایا می‌توان به تجارت این محصول سودآور و پرخاصیت پرداخت.

تقاضای بالا و بازار دائمی بادام

بادام به عنوان دانه روغنی فوق العاده ارزشمند دارای خواص گوناگونی می‌باشد. استفاده از این محصول جهت تندرستی و سلامت افراد بسیار حائز اهمیت می‌باشد. بادام در صنایع مختلفی همچون شیرینی‌پزی؛ آشپزی و همچنین تولید محصولات بهداشتی و آرایشی کاربرد فراوانی دارد. بنابراین تقاضای بالای این محصول سبب شده است خرید نهال بادام روز به روز افزایش یابد.

خرید نهال بادام

سود بالا و سرمایه‌گذاری مناسب

برای خرید نهال نیاز به صرف هزینه‌های بالا نیست. نهال‌ها دارای قیمت مناسبی هستند. تحقیقات نشان می‌دهد بعد از این‌که نهال بادام بالغ شد؛ باردهی آن به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. همین امر سبب سود بالای این محصول می‌گردد.

صادر کردن بادام به سایر کشورها

یکی دیگر از مزایای خرید نهال بادام؛ صادر کردن آن به سایر کشورها می‌باشد. باردهی بالا؛ کیفیت؛ مرغوبیت؛ قیمت مناسب محصول و .... در به دست آوردن سود زیاد نقش مهمی دارند. بادام ایران دارای انواع مختلفی می‌باشد. سالانه این محصول به کشورهای زیادی صادر می‌شوند.

 

بهترین نهال بادام

انتخاب بهترین نهال بادام در کیفیت و برداشت بادام و سود دهی آن تاثیر مستقیمی دارد. چنان‌چه بدون در نظر گرفتن مناطق آب و هوایی و جغرافیایی و نوع نهال مناسب؛ اقدام به خرید نهال کنید ممکن است نتیجه مورد نظر حاصل نگردد. زیرا درختان بادام دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. شرایط محیط باغ؛ خاک؛ روش آبیاری و .... نقش مهمی در رشد و شکوفایی محصول دارد. جهت مشاوره رایگان در مورد خرید انواع نهال بادام با نهالستان میاندوآب نهال (09145530336 مهندس رجبی) تماس بگیرید.

خرید نهال بادام

معرفی برخی از بهترین نهال‌های بادام در ایران

نهال بادام پوست کاغذی : محبوب‌ترین نهال بادام در ایران نهال بادام پوست کاغذی می‌باشد. این محصول دارای پوست نازک و کاغذی است و به عنوان بادامی که زود گل می‌دهد؛ شناخته شده است. سرعت رشد این نهال بسیار زیاد است و بعد از پنج سال شروع به باردهی می‌کند. عمر مفید این درخت بین بیست و پنج تا سی سال است. لازم به ذکر است این نهال به تنهایی خود بارور نیست. لازم است جهت بارور شدن نهال بادام پوست کاغذی یک نهال گرده‌زا در بین آن‌ها کاشته شود. این نهال در برابر سرمای فصل بهار مقاوم نیست بنابراین قبل از اقدام به خرید نهال بادام؛ شرایط آب و هوایی محیط مورد نظر خود را بررسی کنید.

نهال بادام شکوفه : کشور ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر و اصلی نهال بادام شکوفه می‌باشد. محصول این نهال دارای طعم شیرین و پوستی سفید می‌باشد. عمر مفید این نهال سی و پنج تا چهل سال است. محصول این نهال نسبت به ارقام دیگر از مغز بیشتری برخوردار می‌باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد مغز این بادام حدود شصت درصد است. مغز این بادام کیفیت و مرغوبیت بالایی دارد. همین امر سبب شده است افراد زیادی خواهان خرید نهال بادام شکوفه باشند. نهال بادام سنگی؛ نهال بادام مامایی؛ نهال بادام کاغذی سفید یا نجف آبادی؛ نهال بادام آذر و ... از دیگر ارقام نهال‌های با کیفیت بادام ایران می‌باشند.

 

احداث باغ بادام

جهت احداث باغ بادام توجه به چند نکته ضروری است. عوامل مختلفی همچون ارتفاع باغ از سطح دریا؛ آزمایش خاک؛ شیوه آبیاری؛ آب و هوا؛ انتخاب نهال مناسب و .... نقش مهمی در کاشت نهال و میزان باردهی درختان دارد.

احداث باغ بادام

آزمایش خاک

برای این‌که بتوانید یک باغ بادام با کیفیت همراه با باردهی بالا راه‌اندازی کنید؛ اولین کار آزمایش خاک باغ می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهد جهت کاشت نهال بادام؛ خاک لومی به صورت یک‌دست بهترین گزینه می‌باشد. نهال‌ها در خاک‌های مرطوب و خاک‌های رسی سنگین رشد نمی‌کنند. مناطقی که دارای خاک شنی رسی همراه با سنگلاخ است نفوذ پذیری زیادی در حفظ تهویه هوا دارند. در خاک‌های لومی خاک حاصل‌خیزتر؛  امکان آبیاری بهتر در نتیجه رطوبت خاک حفظ می‌شود.

آب و هوا

آب و هوا نقش موثری در کاشت نهال بادام و میزان باردهی درختان دارد. مناطقی همچون حاشیه خلیج فارس؛ دریای خزر؛ دریای عمان به دلیل رطوبت بالا امکان کاشت نهال بادام وجود ندارد. درخت بادام در مناطق سرد؛ آب و هوای مدیترانه‌ای؛ مناطق گرم و خشک قابل رشد می‌باشد. درخت بادام می‌تواند دمای  منفی بیست درجه تا مثبت چهل و پنج درجه سانتی‌گراد را تحمل کند. برای این‌که میوه درخت بادام برسد بین 150 تا 240 روز زمان لازم است. جهت محصول دهی درخت بادام دمای بیست الی بیست و پنج درجه مناسب است. این دما تا 35 درجه نیز قابل تحمل است.

 

انتخاب نهال بادام مناسب

نهال بادام قابلیت کشت در بیشتر مناطق کشور را دارد. این درخت از مقاومت بالایی برخوردار است. برخی از انواع این نهال در مناطق سردسیر و برخی دیگر نیز در مناطق گرمسیری قادر به باردهی محصولات با کیفیت هستند. با توجه به شرایط آب وهوایی منطقه انتخاب نهال بادام مناسب سبب افزایش محصول  مرغوب و سوددهی بالا می‌گردد. تعدادی از ارقام نهال بادام خود تلقیح می‌باشند اما کاشت برخی دیگر از درختان باید به صورت ترکیبی انجام شود.

عواملی همچون زمان گل‌دهی؛ سازگاری گرده؛ آسان جدا شدن میوه از پوست؛ عملکرد درختان؛ آسان رسیدن میوه؛ نداشتن آفت و بیماری و .... در انتخاب ارقام نهال بادام بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای این‌که نهال‌ها به خوبی رشد کنند و باردهی موثری داشته باشند؛ فاصله باید به صورت مستطیلی پنج در شش متر باشد. چنان‌چه باغ در مناطق کوهستانی قرار دارد؛ می‌توانید درختان را با فاصله پنج در پنج متر یا شش در شش متر قرار دهید. اگر باغ شما در منطقه‌ای با زمین شیب‌دار قرار دارد؛ می‌توانید فاصله را کم کنید.

جهت مشاوره رایگان در مورد انتخاب نهال بادام مناسب برای زمین و منطقه خود میتوانید با نهالستان میاندوآب نهال (09145530336 مهندس رجبی) تماس بگیرید.

خرید نهال بادام

آبیاری باغ بادام

سیستم آبیاری قطره‌ای بهترین روش جهت آبیاری باغ بادام می‌باشد. به حداقل رساندن محدودیت فیزیکی خاک جهت استفاده از این روش لازم است. در این روش نیاز به طراحی سیستم هیدرولیک؛ نگه‌داری سیستم؛ پخش هوایی آب مصرفی مورد نیاز و .... می‌باشد. هر هکتار باغ بادام در سال نیاز به شش الی هشت هزار متر مکعب آب دارد. نیازی نیست هر روز باغ آبیاری شود. هر دو یا چهار هفته یک‌بار آبیاری درختان بادام کافی است. لازم است برای نهال‌های یک‌ساله فاصله آبیاری هر ده روز یکبار کاهش یابد. زیرا ریشه نهال بادام یک‌ساله قادر به جذب این آب از اعماق زمین نمی‌باشد.

 

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام