ارقام نهال گردو

 

خرید نهال گردو از بهترین نهالستان گردو

 

گردو از میوه های بسیار پرخاصیت است و از این جهت مورد استفاده و مصرف بسیاری از خانوار ها قرار گرفته و سهم بالایی از تقاضای بازار به فروش و صادرات این محصول اختصاص دارد. به همین جهت خرید نهال گردو و ایجاد باغ این میوه محبوب، توجیه اقتصادی داشته و می تواند چشم انداز مناسبی را جهت توسعه کسب و کار آن در آینده ترسیم نماید. در ادامه صفر تا صد خرید نهال گردو از انتخاب نهال تا احداث باغ گردو را مورد بررسی قرار می دهیم.

 خرید نهال گردو

مزایای خرید نهال گردو

از گذشته تا به امروز نهال گردو و اختصاص باغ های بزرگ جهت کاشت درختان این میوه پرسود و سازگار مورد توجه بسیاری از باغداران و کشاورزان بوده است. به طوری که هم اکنون در کشورمان، خرید و فروش این محصول در سطح گسترده ای افزایش یافته است. از مهمترین مزایای خرید نهال گردو می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • قابلیت انبارداری گردو یکی از مهمترین مزایای خرید نهال گردو می باشد. ماندگاری بالای محصول گردو یکی از مهمترین مزیت های خرید این نهال در مقایسه با سایر نهال های میوه می باشد، شما می توانید گردو را برای مدت زمان بیشتری در انبار نگهداری کنید بدون اینکه نگران خراب شدن و آفت زدن آن باشید.
  • ارسال محصول گردو با توجه به ماندگاری و ماهیت آن، به مرکز توزیع و مصرف کننده بسیار راحت می باشد و در مقایسه با سایر میوه ها، نیاز به صرف هزینه هایی مانند بسته بندی خاص و ... ندارد.
  • کم بودن هزینه های نگهداری نهال گردو در مقایسه با سایر نهال های میوه، باعث شده است که احداث باغ های گردو در صدر پرطرفدارترین باغ ها در دنیا و کشور قرار بگیرد. هزینه هایی مانند کود، سم و آبیاری این محصول بسیار کم و به صرفه می باشد.
  • تقاضای بالای گردو در بازار باعث شده است، باغدار و کشاورز در هنگام برداشت محصول خیالش از بابت فروش آن راحت باشد. از آنجایی که محصول گردو و سایر بخش های آن در اشکال متفاوت و متنوعی قابل فروش است، نیازی به نگرانی و صرف هزینه های بالا برای کسب بازار فروش گردو نمی باشد.
  • همانطور که قیمت نهال گردوی مرغوب در مقایسه با سایر نهال ها بالا می باشد، قیمت گردوی با کیفیت و چرب نیز در بازار بالا بوده و شخص باغ دار می تواند، پس از به بار نشستن درخت گردو، محصول خود را با توجه به محبوبیت آن با قیمت بالایی در بازار به فروش برساند و سود بیشتری را کسب نماید.
  • نهال و درختان گردو با اکثر مناطق آب و هوایی در کشورمان سازگار بوده و این امر باعث شده است تا سرمایه گذاران و کارآفرینان زیادی به خرید نهال گردو و احداث باغ آن روی بیاورند.

 خرید نهال گردو

انتخاب و خرید نهال گردوی مناسب

انتخاب نهال گردوی مناسب مستلزم توجه به چند نکته می باشد که قبل از خرید نهال گردو باید این موارد را به شرح ذیل بررسی نمود.:

  • توجه به ارتفاع مناسب از سطح دریا یکی از مواردی است که هنگام انتخاب رقم نهال گردو ضروری است. به همین جهت ابتدا باید ارتفاع منطقه و باغ خود نسبت به سطح دریا را محاسبه نمایید و سپس نهال گردویی را که استاندارد و مطابق با شرایط آب و هوایی فوق باشد را انتخاب و کاشت نمایید، چرا که برخی از ارقام گردو در ارتفاع خاصی از سطح دریا به خوبی رشد کرده و محصول پرباری خواهند داد.
  • در نظر گرفتن مقاومت نهال گردو در برابر شرایط جوی سرد، یکی از مواردی که باید هنگام خرید نهال گردو به آن توجه نمایید. در برخی از نهالستان ها، نهال گردو را قبل از اینکه کاشت صورت گیرد، در شرایط جوی بسیار سرد قرار داده تا تحمل سرمایی آن افزایش یابد. در صورتی که اقلیم شما بسیار سرد و خشک است می توانید، طبق مشاوره با نهالستان، از چنین نهال هایی استفاده نمایید.
  • گل دهی درختان گردو نیز نسبت به هم متفاوت می باشد. برخی نهال های گردو دیر گل و برخی دیگر زود گل می باشند. نوع زود گل معمولا از ماه فروردین و یا قبل از آن شروع به شکوفه دادن می نماید، از این رو این نهال، مناسب مناطقی که از زمستان و بهار های بسیار سردی برخوردار می باشند، نبوده و احتمال سرمازدگی و خشک شدن جوانه ها بسیار زیاد است و بهتر است جهت مناطق سردسیر از ارقام دیر گل نهال گردو استفاده نمایند.

  • نکته دیگر برای خرید نهال گردو توجه به میزان باردهی رقم نهال می باشد که طبیعتا هر چه باردهی و نتیجه محصول بیشتر باشد، می توان از درآمد و فروش بیشتری برخوردار شد.

 

بهترین نهال گردو

برای خرید بهترین نهال گردو توجه به ارقام این نهال بسیار حائز اهمیت است، برخی از ارقام پربازده  نهال گردو مانند نهال چندلر، نهال فرنور، نهال خوشه ای و نهال گردو ژنوتیپ می توانند حداکثر محصول را برای شما در بر داشته باشند. علاوه بر این، توجه به اصالت نهال، شناسه دار بودن آن، ضمانت کامل نهال ها و معتبر بودن نهالستانی که قصد خرید نهال از آن را دارید بسیار مهم است تا نهایتا بهترین نهال گردو را جهت احداث باغ خود خریداری نمایید. برای خرید بهترین نهال گردو بهتر است از نهالستان های معتبر و باسابقه آن را تهیه نمایید تا از کیفیت و مرغوب بودن نهال اطمینان کامل داشته باشید.

 

احداث باغ گردو

احداث باغ گردو

احداث باغ گردو و آماده سازی زمین جهت کاشت نهال مستلزم دریافت راهنمایی و کسب مشاوره های لازم در این خصوص می باشد. مجموعه نهالستان میاندوآب نهال از معتبرترین نهالستان های کشور می باشد که ضمن فروش بهترین ارقام نهال گردو اعم از نهال های پر بازده و اصلاح شده، مشاورات لازم را جهت احداث باغ گردو و خرید بهترین نهال مطابق با شرایط آب و هوایی ارائه می دهد. لذا مشتریان گرامی و افرادی که قصد دارند در این امر فعالیت و سرمایه گذاری نمایند، می توانند جهت مشاوره در مورد  خرید نهال گردو و کسب اطلاعات بیشتر با نهالستان میاندوآب نهال (09145530336 مهندس رجبی) تماس حاصل نمایند.

 

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام