خرید نهال گلابی نطنزی

نهال گلابی نطنزی یکی از ارقام گلابی میباشد که میتوان آن را در مناطق مختلف کشور از جمله مرطوب، نیمه مرطوب، خشک و نیمه خشک و حتی سردسیر و کوهستانی کاشته و پرورش داد. نهال گلابی نطنزی دارای میوه هایی با اندازه بزرگ و نسبتاً تخت بوده و از لحاظ شکل کلی به رقم شاه میوه شباهت دارد.

منشاء نهال گلابی نطنزی استان اصفهان بوده و این رقم به نام نهال گلابی طامه نیز شناخته می شود. درختان گلابی نطنزی اندازه بزرگی داشته و از شاخه های پر رشد برخوردار هستند که به نسبت شاخ و برگ و حجمی که دارند از لحاظ میوه دهی عملکرد کمتری دارند. عمر مفید این رقم حداقل 30 سال میباشد.

 نهال گلابی نطنزی

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال گلابی نطنزی با ما تماس بگیرید

میوه ی نهال گلابی نطنزی بسیار ترد و آبدار بوده و از نوع گلابی های ریگ دار محسوب میشود که عطر و طعم خوبی دارد. زمان رسیدن میوه نهال گلابی نطنزی در مهرماه بوده و از ارقام انباری و دیررس محسوب می شود. بافت این میوه پس از رسیدن همچنان سفت بوده و گوشت آن به رنگ زرد یا نارنجی بسیار زیبایی تغییر میکند.

جهت کاشت نهال گلابی نطنزی خاك‏ شنی با نفوذپذیری خوب مناسب میباشد و خاك های سنگین یا خاک های دارای اسیدیته بالای 5/7 برای کشت این رقم مطلوب نیست. اصلی ترین بیماری های نهال گلابی نطنزی، پسیل گلابی و اتشک میباشد.

نهال گلابی نطنزی در مقابل سرمای منفی 25 الی 35 درجه مقاوم میباشد. فواصل کاشت این رقم در باغات بصورت استاندارد 4 متر در 4 متر بوده و جهت آبیاری آن 2 بار در هفته باید اقدام نمود. همچنین زمان گلدهی نهال گلابی نطنزی با توجه به اقلیم منطقه متفاوت و معمولا اواخر اسفندماه ماه میباشد.

 نهال گلابی نطنزی

مشخصات نهال گلابی نطنزی میاندوآب نهال

  • درشت و بازار پسند
  • تحمل سرما: 25 الی 35 درجه زیر صفر
  • عمر اقتصادی: 30 سال
  • فواصل کاشت: 4 در 4 متر
  • میزان آبیار: 2 بار در هفته

 

 میاندوآب نهال

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد

آی بلاگ