نهال گلابی اسپادانا

نهال گلابی اسپادانا یکی از ارقام درختان گلابی میباشد که این نهال از نوع زودرس ها به شمار می آید. نهال گلابی اسپادانا نسبت به سایر گلابی ها زودتر شکوفه میدهد لذا مقاومت آن در مقابل سرما زیاد نمیباشد و اغلب برای مناطق گرمسیری مناسب است. منشا اصلی این رقم کشور چین میباشد.

زمان رسیدن میوه نهال گلابی اسپادانا در اواسط مرداد ماه است که یکی از گونه های تابستانی محسوب میشود. میوه نهال گلابی اسپادان دارای اندازه متوسط میباشد که قابلیت انبارداری مطلوبی داشته و رنگ آن سبز خاکستری بوده و لکه قرمز رنگ روی میوه مشاهده می شود.

 نهال گلابی اسپادانا

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال گلابی اسپادانا با ما تماس بگیرید

در سال اول پس از کاشت نهال گلابی اسپادانا باید آبیاری این نهال بطور منظم و به شکل عمیق انجام شود تا سیستم ریشه کاملا گسترده و مستقر شود؛ لذا در طول فصل رشد هفته ای دو بار باید آبیاری شود. آبیاری درختان بالغ را می‌توان با فواصل بیشتری انجام داد.

درخت گلابی اسپادانا دارای فرم عمودی، بدون سال آوری و و با سال آوری متوسط و بسیار پر بار است. میزان باردهی به صورتی است که شاخه ها زیر بار اغلب خواهند شکست، گلابی اسپادانا از قابلیت ماندگاری بسیار خوبی در سردخانه برخوردار است. این رقم در برابر بیماری عسلک و آتشک مقاوم میباشد.

فواصل کاشت نهال گلابی اسپادانا در باغات بصورت استاندارد 4 متر در 5 متر توصیه میشود. میزان باردهی درخت گلابی اسپادانا در هر هکتار و با توجه به شرایط اقلیمی و سن درخت متغیر است، ولیکن در ازای حدود 500 اصله درخت گلابی در هکتار عملکردی بیش از 60 تن را داراست.

 نهال گلابی اسپادانا

مشخصات نهال گلابی اسپادانا میاندوآب نهال

  • رقم تجاری و بسیار پربار
  • طعم شیرین و بازارپسند
  • زمان رسیدن میوه: اواسط مرداد ماه
  • قابلیت انبارداری: بسیار خوب
  • میزان آبیاری: 2 بار در هفته
  • فواصل کاشت نهال: 4 در 5 متر

 

 میاندوآب نهال

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام