نهال گردو فرانکت

نهال گردو فرانکت یکی از ارقام اصلاح شده گردو میباشد که از فرانسه وارد شده. این رقم بسیار دیر برگده می باشد و معمولا به عنوان رقم گرده زا برای ارقام چندلر، پدرو و هارتلی استفاده می گردد. کیفیت میوه و عملکرد فرانکت نسبتاً خوب میباشد اما به دلیل اینکه رقم گرده زایی برای آن وجود ندارد تمامی گل های آن بارور نمی شوند.

گردو فرانکت به دلیل کیفیت عالی و سفیدی مغز و عملکرد بسیار خوب به عنوان یکی از ارقام ارزشمند گردو شناخته میشود. اما یکی از عیب های نهال گردو فرانکت این است که حساسیت بالایی به بیماری بلایت دارد.

نهال گردو فرانکت در مناطقی با ارتفاع 400 الی 1200 متر از سطح دریا کاشته میشود و فواصل کاشت این رقم 5 متر در 7 متر است. میوه نهال گردو فرانکت پوست کاغذی بوده و وزن آن در حدود 11 گرم و درصد مغز آن حدودا 46 درصد میباشد.

 نهال گردو فرانکت

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال گردو فرانکت با ما تماس بگیرید

درخت گردو فرانکت بسیار قوی بوده و میتواند سرما را تا 35 درجه سانتی گراد زیر صفر تحمل کند. نهال گردو فرانکت زود بازده میباشد و هرساله میتواند 4 الی 5 تن در هکتار محصول تولید کند. دیر گل بودن نهال گردو فرانکت موجب شده که از یخبندان و سرمای بهاره در امان باشد.

نیاز آبی نهال گردو فرانکت با توجه به سن درختان و شرایط آب و هوایی منطقه تعیین می گردد که باید آبیاری هر 7 الی 10 روز یک بار در سایه انداز درخت انجام شود. نهال گردو فرانکت جهت کاشت در مناطق سردسیری بسیار مناسب میباشد.

نیاز سرمایی نهال گردو فرانکت در زمستان 700 الی 1500 ساعت دمای زیر 7 درجه میباشد که جهت بیدار شدن درخت از خواب زمستانی و گلدهی آن در فصل بهار لازم است.

 نهال گردو فرانکت

مشخصات نهال گردو فرانکت میاندوآب نهال

  • استفاده جهت گرده افشانی گردو چندلر و فرنو
  • دیر گل و دارای گلدهی نر
  • پوست کاغذی و دارای کیفیت عالی
  • درصد مغز: 46 درصد
  • تحمل سرما: تا 35 درجه زیر صفر
  • فواصل کاشت نهال: 5 در 7 متر
  • میزان آبیاری: هر 7 الی 10 روز یکبار

 

 میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام