نهال گردو خوشه ای

یکی از ارقام ارزشمند و با کیفیت نهال گردو که دارای بهره وری اقتصادی بالایی نیز است نهال گردو خوشه ای اسرائیلی میباشد که میوه های آن به صورت خوشه ای روی یک شاخه رشد می کنند. گردو خوشه ای میوه ی متوسط با مغز پر و سالم است که پوست آن نیز کاغذی بوده و به راحتی کنده میشود.

دلیل نام گذاری این رقم به گردو خوشه ای اسرائیلی این است که در هر شاخه از این درخت گردو 5 الی 25 عدد گردو به صورت خوشه ای رشد می کند و به همین جهت معمولا باغداران از این رقم استقبال خوبی می کنند زیرا پرورش نهال گردو خوشه ای پس از چندین سال سود دهی بالایی خواهد داشت.

 نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال گردو خوشه ای با ما تماس بگیرید

از مشخصات اصلی نهال گردو خوشه ای اسرائیلی زود بازده بودن این گردو و دیر گل بودن ان است که موجب افزایش مقاومت آن به مناطق سردسیری شده. همچنین پایه کوتاه بودن و باردهی جانبی و چربی بسیار بالای این گردو از خصوصیات بارز آن به شمار می اید.

نهال گردو خوشه ای از سال دوم کاشت باردهی را شروع می کند و مقدار بار آن هر ساله روند افزایش خواهد داشت. پرورش نهال گردو خوشه ای برای مناطق سردسیر مناسب می باشد. چون توان تحمل افت دما در زمستان و یخبندان های احتمالی در بهار را دارد.

کاشت گردو خوشه ای امکان گرده افشانی را برای نهال گردو چندلر و نژاد هارتلی را نیز فراهم میکند. لذا این موضوع برای باغبانانی که از چند نوع نژاد در یک باغ استفاده میکنند، اهمیت زیادی دارد. فواصل کاشت نهال گردو خوشه ای در باغات گردو بصورت 5 متر در 7 متر است و زمان برداشت گردو این درخت نیز از اواسط ماه مهر تا میانه ماه آبان می باشد.

 نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

مشخصات نهال گردو خوشه ای میاندوآب نهال

  • میوه دهی بصورت خوشه ای
  • دارای پوست نیمه کاغذی
  • مقاومت بالا به سرما و آفات
  • فواصل کاشت 5 در 7 متر
  • پایه کوتاه و بسیار پر بار

 

 میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

بسیار عالی بود

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام