نهال پسته پایه ممتاز

نهال پسته پایه ممتاز یکی از ارقام نهال پسته است که میوه های آن بادامی شکل و مغز آن نسبت به سایر ارقام تجاری خوشمزه تر می باشد. اکثریت برگهای آن مرکب سه برگچه ای هستند. نهال پسته پایه ممتاز از ارقام زود گل و دیررس به حساب می آید که در دهه سوم شهریور ماه قابل برداشت است.

قدرت رشد درخت پسته پایه ممتاز ضعیف، عادت شاخه دهی گسترده و غالبیت انتهایی در آن قوی است. در مجموع نهال پسته پایه ممتاز کم رشد ترین رقم شناخته شده است به طوری که ارتفاع آن به ندرت به 2 متر می رسد. درصد برگ های سه برگچه ای و پنج برگچه ای تقریبا مساوی هستند. کمترین سطح برگ در بین تمام ارقام به این رقم تعلق دارد.

نهال پسته پایه ممتاز

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال پسته پایه ممتاز با ما تماس بگیرید

کاشت نهال پسته پایه ممتاز در مناطقی که از سطح دریا ارتفاع بالای دارد و دمای هوا در تیر و مرداد معتدل می‌باشد مناسب بوده و در خاک هایی با بافت لومی تا سبک بهترین عملکرد را داشته است. مناسب ترین فاصله کاشت نهال پسته پایه ممتاز 5 متر بین ردیف و 3 متر روی ردیف می باشد.

پسته ممتاز بسیار خوش قیافه و خوش خوراک هست و درواقع این پسته به علت داشتن سه ویژگی ممتاز، جزء برترین ها در تجارت پسته شناخته می شود که عبارتند از: سرخی رنگ مغز، روشنی پوست استخوانی و  مزه ناب

میزان باردهی درخت پسته پایه ممتاز با توجه به شرایط اقلیمی و نحوه رسیدگی متغیر میباشد اما با در نظر گرفتن شرایط مساعد در ازای حدود 500 اصله درخت در هکتار عملکردی در حدود 7 تن را دارد. توجه داشته باشید که میزان آبیاری نهال پسته پایه ممتاز روزانه دو لیتر میباشد که این مقدار در تابستان به 3 لیتر افزایش میابد.

 نهال پسته پایه ممتاز

مشخصات نهال پسته پایه ممتاز میاندوآب نهال

  • مقاومت بالا نسبت به سرما و آفات
  • مناسب مناطق کوهستانی
  • رقم زودگل و دیررس
  • ارتفاع درخت: 2 متر
  • فواصل کاشت: 3 متر در 5 متر
  • میزان آبیاری: 2 الی 3 لیتر در روز

 

میاندوآب نهال

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام