نهال شلیل مغان

شلیل مغان از ارقام زود بازده و بسیار اقتصادی شلیل میباشد که میوه آن با سایز بسیار درشت و بازارپسند در اواخر تیر ماه میرسد و عمر اقتصادی آن نیز حدود ۱۵ سال میباشد.

نهال شلیل مغان قابلیت پرورش در نقاط مختلف کشور را دارد و در شرایط مخطلف آب و هوایی با تابستان های گرم و زمستان های کمی سرد می تواند به خوبی رشد کند. مقاومت شلیل به سرمای زمستانه تا 20 درجه زیر صفر بوده و به سرمای بهاره حساس می باشد. همچنین درخت شلیل برای اتمام استراحت زمستانی به 400 الی 1000 ساعت دمای زیر ۷ درجه سانتی گراد نیاز دارد.
هر درخت شلیل مغان درسال حدودا به 2.5 الی 7.5 متر مکعب آب دارد و نیاز آبی درختان شلیل مغان نسبتا زیاد بوده و احداث باغ آن نیازمند وجود آب کافی جهت آبیاری مناسب است. در احداث باغ شلیل فاصله بین نهال ها حدودا 2 در 4 متر میباشدو در هر هکتار بین ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ اصله نهال کاشته میشود.

 نهال شلیل مغان

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال شلیل مغان با ما تماس بگیرید

نهال شلیل مغان در دسته ارقام میان رس بوده و محصول آن در اواخر تیر ماه الی اوایل مرداد ماه برداشت میشود. برداشت اقتصادی محصول درخت شلیل مغان پس از 4 سال بوده و ارتفاع درخت آن به 5 متر نیز می رسد. رشد درخت نیز بسیار قوی میباشد و در اواخر فروردین گل دهی را آغاز میکند. کلیه شلیل ها نیز بدون پرز هستند.

نهال شلیل مغان به بیماریهای سفیدک بسیار حساس است لذا 20 روز پس از جوانه زدن برگ ها باید با سم توپاس سمپاشی شود. مدت ماندگاری شلیل مغان در سردخانه حدودا 40 روز است.

هرس سالانه نهال شلیل مغان موجب رشد بهتر شاخه های جوان و در نتیجه میوه دهی بیشتر می شود. این نهال معمولا به روش جامی هرس می شود.

 نهال شلیل مغان

مشخصات نهال شلیل مغان میاندوآب نهال

  • آبیاری: حدود 4 متر مکعب
  • زمان رسیدن میوه: اواخر مرداد ماه
  • عمر اقتصادی: 15 سال
  • تحمل سرمای زمستانی: -25 الی -30 درجه
  • فواصل کاشت: 2 متر در 4 متر
  • مقاوم در برابر گرما

 

 میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام