نهال شلیل شبرنگ

نهال شلیل شبرنگ از ارقام پربازده و سریع الرشد شلیل است که به اب هوای سرد و معتدل سازگاری خوبی دارد. این رقم که در رشد زیادی هم دارد و در مدت کوتاهی شاخ و برگ زیادی تولید می کند میوه هایی ابدار با طعم شیرین دارد که هم برای تازه خوری و هم برای مربا و خشک استفاده میشوند.

نهال شلیل شبرنگ از ارقام میان رس شلیل می باشد که محصول دهی و برداشت آن در اواخر تیرماه یا اوایل مرداد صورت می گیرد. میزان آبیاری این نهال بطور متوسط برای هر درخت روزانه یک لیتر تعیین میشود. کاشت نهال شلیل شبرنگ در مناطق سردسیر مناسب میباشد.

نهال شلیل شبرنگ

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال شلیل شبرنگ با ما تماس بگیرید

طول عمر نهال شلیل شبرنگ در تقریبا 15 سال بوده و تحمل سرمای این نهال در زمستان حدودا 25 الی 30 درجه سانتیگراد زیر صفر میباشد. نهال شلیل شبرنگ در دومین سال کاشت باردهی خود را شروع می کند و رنگ میوه های آن قرمز متمایل به سفید است.

نهال شلیل شبرنگ زودبازده از سال اول کاشت به بار مینشیند و در سال پنجم کاشت به توجیه اقتصادی میرسد. عملکرد درخت شلیل شبرنگ در هر هکتار (800 الی 1100 اصله در هکتار) در حدود ۴۰ تن گزارش شده است. فاصله ی کاشت نهال شلیل شبرنگ در زمینهای مسطح بصورت 3 در 3 متر و یا 2 در 4 متر میباشد.

میزان آبیاری نهال شلیل شبرنگ در فصول مختلف سال و با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است، اما بطور معمول به ازای هر روز از فصول بهار نیم لیتر و در تابستان به ازای هر روز یک لیتر آب در نظر گرفته میشود.

 نهال شلیل شبرنگ

مشخصات نهال شلیل شبرنگ میاندوآب نهال

  • سریع الرشد و پر بازده
  • باردهی: از سال دوم
  • مقاومت در برابر سرما: منفی 25 درجه
  • عمر اقتصادی: در حدود 15 سال
  • فواصل کاشت نهال: 3 در 3 متر و یا 2 در 4 متر

 

میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام