نهال زردآلو شاهرودی

نهال زردآلو شاهرودی یکی از ارقام تجاری زردآلو میباشد که تراکم گلدهی زیادی داشته و در تناژ بالایی محصول میدهد. این گونه که مقاومت بسیار خوبی دربرابر یخ زدگی دارد به شما این امکان را میدهد که هر ساله میزان محصول پایداری را دریافت نمایید.

زردآلو شاهرودی درختی با عادت رشد متوسط تا زیاد بوده که دارای تاج گسترده و بسیار پر بازده میباشد و ارتفاع آن حدودا به 5 متر می رسد. میوه های درخت زردآلو شاهرودی در اواسط مرداد ماه میرسد. اندازه میوه ها بزرگ و دارای رنگ زرد متمایل به قرمز هستند که بسیار زیبا میباشند.

نهال زردآلو شاهرودی در خاک های سبک تا متوسط رشد، مناسب تری دارد و خاک محل کاشت این نهال باید عمیق (عمق حداقل 3 متر) و قابل نفوذ بوده و تهویه پذیری خوب داشته باشد. خاک های سرد و متراکم رسی جهت کاشت این نهال مناسب نمیباشند.

نهال زردآلو شاهرودی

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال زردآلو شاهرودی با ما تماس بگیرید

نیاز سرمایی درخت زردآلو شاهرودی با توجه به شرایط محیطی بین 300 الی 1000 ساعت دمای زیر 7 درجه می باشد. نهال زردآلو شاهرودی نیاز به آفتاب کامل دارد گرچه تا حدودی سایه را نیز تحمل میکند. این نهال  گرما را تا حدود 38 درجه ی سانتی گراد تحمل نموده و در مقابل سرما تا حدود منفی 15 درجه مقاوم میباشد.

متوسط نیاز آبیاری برای نهال زردآلو شاهرودی نسبت به اقلیم و محل کاشت متفاوت میباشد اما بطور متوسط به 2 بار آبیاری در هفته نیاز دارد.

در طراحی باغات زردآلو بهتر است فواصل کاشت نهال 3 متر در 4 متر بوده و چال گود اولیه آن یک متر تا ۷۰ سانتیمتر کنده شود و زیر آن با کاه زهکشی شود. عمر مفید درخت زردآلو شاهرودی 30 الی 35 سال است.

 نهال زردآلو شاهرودی

مشخصات نهال زردآلو شاهرودی میاندوآب نهال

  • زمان رسیدن میوه: اواخر خرداد ماه
  • عمر اقتصادی: 35 سال
  • تحمل سرما: 25 الی 35 درجه
  • فواصل کاشت: 3 متر در 4 متر
  • میزان آبیاری: 2 بار در هفته

 

 میاندوآب نهال

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام