خرید نهال توت سفید هرات

نهال توت سفید هرات یکی از ارقام اصلاح شده توت است که از نظر اقتصادی بسیار ارزشمند میباشد. برگهای این درخت به مصرف پروش نوغان (کرم ابریشم ) میرسد، میوه خوراکی و داروئی به عنوان اجیل، چوب با ارزش صنعتی در کشتی و لنج سازی استفاده میشود و قابلیت سازگاری بالای آن که در اکثر نقاط کشور اعم از مناطق گرمسیری یا سردسیری کاشته میشود.

درخت توت سفید هرات در مقابل نوسان درجه حرارت مقاوم است. این درخت در هوای گرم و خشک سازگاری بیشتر نشان می دهد و در مقابل سرما و کم آبی نیز مقاوم است و تا سرمای 25 درجه سانتی گراد زیر صفر را تحمل می کند. اما علیرغم مقاومت قابل توجه آن به سرما در جوانی از سرما آسیب می بیند.

نهال توت سفید هرات

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال توت سفید هرات با ما تماس بگیرید

نهال های توت سفید هرات در ابتدای کاشت و زمان جوانی به آب بیشتری نیاز دارند و باید هر هفته یک الی 2 بار آبیاری شوند ولی به تدریج با بالا رفتن سن درختان نیاز آبی آنها کمتر می شود. در نقاط کم آب درختان مسن باید حداقل هر 10 الی 15 روز یکبار آبیاری شوند.

نهال توت سفید هرات در هر نوع خاک، در آفتاب یا سایه روشن ربه خوبی رشد میکند و از آنجا که سیستم ریشه سطحی و عمیق دارد خاک های عمیق و قوی و آهکی را ترجیح می دهد. زمینهایی که قابل نفوذ آب نبوده و رطوبت را مدت زیادی در خود نگهدارند و با تلاقی میشوند به هیچ وجه استعداد کاشت درختان توت هرات را ندارند. همچنین در خاکهایی که در اثر تابش خورشید سله بسته و شکاف بردارند نباید توت کاشت.

میزان باردهی درخت توت هرات اصلاح شده در هر هکتار و با توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی متغیر است، ولیکن در ازای حدود 500 اصله درخت توت در هکتار بطور متوسط عملکردی بیش از 15 تن را داراست.

 نهال توت سفید هرات

مشخصات نهال توت سفید هرات میاندوآب نهال

  • بسیار شیرین و آبدار
  • بسیار درشد
  • مناسب خشکباری
  • ماندگاری بالا
  • تحمل سرمای 25 درجه زیر صفر
  • آبیاری 2 بار در هفته

 

 میاندوآب نهال

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

دستتون درد نکنه نهالا عالین

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد

آی بلاگ