نهال بادام یلدا

نهال بادام یلدا یکی از ارقام تجاری بادام است که خاستگاه اصلی آن کشور آمریکا بوده و یکی از ارقام پوست کاغذی بادام محسوب میشود. این رقم که در کشور ما نیز به خوبی قادر به کشت و پرورش میباشد درختی با رشد قوی و بشکل گسترده دارد و رقمی میان گل است که دوره گل دهی طولانی دارد.

باردهی محصول و تشکیل میوه نهال بادام یلدا غالبا بر روی اسپورهای 2 تا 3 ساله واقع می شود. از نظر میزان باردهی نیز، می توان گفت متوسط تا نسبتا زیاد است و بیش از 2 تن در هکتار برآورد می شود. عمر مفید نهال بادام یلدا در حدود 35 الی 45 سال تخمین زده می شود.

 نهال بادام یلدا

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال بادام یلدا با ما تماس بگیرید

در اغلب باغات نهال بادام یلدا به شکل مربع کاشته می شوند و فاصله بین ردیف ها و فاصله بین نهال ها بصورت استاندارد 5 متر در 5 متر درنظر گرفته میشود. نهال بادام یلدا دارای میوه ای درشت با شکلی بلند و کشیده و باریک و پوست نرم و مغزی شیرین است.

آبیاری درخت بادام یلدا در فروردین، اردیبهشت و خرداد هر 10 روز یکبار و در تیر، مرداد، شهریور و مهر هر 7 روز یکبار انجام میگیرد. همچنین هرس فرمدهی در اواخر تابستان و هرس باردهی در اواخر پاییز و اواخر زمستان انجام میگیرد. باغداران عزیز توجه کنند که هرس نامناسب میتواند منجر به نابودی درخت بادام یلدا شود و بهتر است برای هرس آن از افراد متخصص کمک گرفته شود.

زنبور مغز بادام و شته بادام از مهمترین بیماری های درخت بادام یلدا شناسنامه دار محسوب میشنود که با رسیدگی و سمپاشی به موقع جای نگرانی وجود نخواهد داشت. همچنین جهت کود دهی نهال بادام یلدا 5 تن کود پوسیده دامی در هکتار تعیین میشود.

 نهال بادام یلدا

مشخصات نهال بادام یلدا میاندوآب نهال

  • سریع الرشد و زود بازده
  • پوست نیمه کاغذی
  • میزان آبیاری: یک بار در هفته
  • فواصل کاشت نهال: 5 در 5 متر
  • عمر اقتصادی: 35 الی 45 سال

 

 میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام قیمت لطفا

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام