نهال بادام مامایی

نهال بادام مامائی یکی از ارقام تجاری بادام است که منشاء اصلی آن ایران بوده و حدود 57 درصد از زمین های زیر کشت بادام در کشور به این رقم اختصاص دارد.

میزان مغز بادام مامایی تقریبا 48 درصد بوده و حدودا نیمی از بادام ها دوقولو میباشند. این نوع بادام دارای پوست چوبی سخت و سنگی بوده و بسیار خوش طعم و شیرین است.

عملکرد درخت بادام مامایی بسیار مطلوب بوده و در شرایط خوب، در هر هکتار حدود 4 تن بادام با پوست برداشت میشود که از این مقدار حدودا 1500 کیلو مغز خالص بدست می آید.

ارتفاع درخت بادام مامایی بسته به شرایط محیطی، متفاوت است اما در مناطق کوهستانی با آب و هوای نیمه خشک بطور میانگین در حدود 8 متر میباشد. زمان گل دهی این رقم نیز متوسط دیر گل بوده و زمان رسیدن میوه آن زود رس میباشد.

نهال بادام مامایی

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال بادام مامایی با ما تماس بگیرید

در طراحی باغ بادام مامایی، نهال ها بصورت مربعی و در فاصله های 5 در 5 متر کاشته میشوند و در زمان کاشت باید دقت نمود که محل پیوند نهال ها بیرون از خاک و پشت به آفتاب قرار گیرند تا موجب آفتاب سوختگی پیوندها نشود.

درخت بادام مامایی هر دو الی سه سال یک بار نیاز به هرس دارد تا شاخه های نو و جوان جایگذین شاخه های خشک و آفت زده شوند که این امر تاثیر زیادی بر میزان باردهی درخت دارد. همچنین هر ساله باید حذف پاجوش ها انجام شود که بسیار مهم است.

بادام مامایی در مقابل نوعی بیماری قارچی حساس میباشد که در زمان بروز این بیماری برگ های درخت قهوه ای می شوند. جهت مبارزه با این بیماری قارچی، باید فورا برگ های آلوده را هرس نموده و سوزاند تا از رشد قارچ جلوگیری شود. همچنین میتوان از اسپری بوراکس جهت کنترل و درمان این قارچ استفاده کرد.

 نهال بادام مامایی

مشخصات نهال بادام مامایی میاندواب نهال

  • آبیاری: یک بار در هفته
  • زمان گلدهی:متوسط تا دیرگل
  • درصد مغز: 48 درصد
  • سختی پوست: سنگی
  • ارقام گردافشان: ربیع و سفید
  • سریع الرشد - پر محصول - طعم عالی

 

 میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

قیمت بادام چنده؟

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام