نهال بادام شکوفه

نهال بادام شکوفه یکی از ارقام نهال های بادام است که زادگاه آن ایران میباشد. این نوع بادام دارای پوسته کاغذی مانند اما کمی سفت تر از کاغذی است و میوه آن دارای طعم بسیار خوب با درصد مغز 55 الی 60 درصد و دصد دوقولویی محدود میباشد.

درخت بادام شکوفه از ارقامی است که بعلت بسیار دیر گل بودن در مقابل سرمای بهاره مقاوم تر از سایر ارقام بادام ها بوده و زمان رسیدن میوه نیز متوسط رس (اواخر شهریور ماه) است. از لحاظ نوع باروری نیز خود ناسازگاراست. ارقام گرده دهنده این رقم سهند آذر وفرانیس ودارای عملکردی خیلی بالا می باشد

نهال بادام شکوفه در انواع مختلف خاک اما زهکشی مناسب به خوبی رشد می کند. این درختان خاک با ph اسیدی، سطح خنثی و قلیایی را تحمل می کنند اما بهترین رشد را در خاک با ph حدود ۶٫۵ خواهد داشت. همچنین به دلیل حرکت عمودی ریشه های بادام نباید دارای عمق کمی باشد.

نهال بادام شکوفه

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال بادام شکوفه با ما تماس بگیرید

نهال بادام شکوفه در سال اول کاشت حدودا به یک بار در هفته آبیاری نیاز دارد اما در سال های بعد میتوان این مقدار را به هر دو الی چهار هفته یک بار کاهش داد. بطور کلی یک هکتار درخت بادام بارور در طول یک سال حدودا به 6 الی 8 هزار متر مکعب آب نیاز دارد.

در طراحی باغ بادام شکوفه، نهال ها به صورت مربعی کاشته شده و فواصل بین آنها معمولا 5 متر در 5 متر درنظر گرفته میشود. عمر مفید درخت بادام شکوفه ۳۵ تا ۴۵ سال است.

باغداران عزیز توجه کنند که هرس نمودن درخت بادام بسیار مفید است و باید بصورت کاملا صحیح انجام شود. هرس اشتباه میتواند موجب به نابود شدن درخت بادامشما شود. لذا بهتر است برای هرس آن از افراد متخصص کمک بگیرید.

 نهال بادام شکوفه

مشخصات نهال بادام شکوفه میاندوآب نهال

  • زمان گلدهی:خیلی دیرگل
  • درصد مغز: 60 درصد
  • درصد دوقلویی: محدود
  • سختی پوست: نیمه کاغذی
  • گردافشان: فرانیس و حریر
  • گلدهی: دیر گل
  • آبیاری: یک بار در هفته
  • عمر اقتصادی: 35 الی 40 سال

 

 میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

نهالاتون عاااالیه دمتون گرم

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام