نهال انجیر استهبان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نهال انجیر استهبان یکی از ارقام اصلاح شده و ارزشمند نهال انجیر میباشد که در مناطق معتدله و گرمسیر هم بصورت دیم و هم بصورت آبی کاشته می شود و بلندی درخت آن تا شش متر نیز میرسید. این نهال انجیر معمولا از سال چهارم بطور اقتصادی شروع به میوه دهی نموده و تا سن25 سالگی نیز به این روند ادامه میدهد.

نهال انجیر استهبان یکی از با کیفیت و خوش طعم ترین انواع انجیر را به شما ارائه دهد. میزان خسارات در این رقم بسیار پایین بوده و کاشت این نهال دارای توجیه اقتصادی زیادی است. نهال انجیر استهبان جهت باروری نیاز به ارقام گرده افشان داشته و به ازای کاشت هر 10 نهال انجیر استهبان، یک نهال گرده افشان از ارقام مناسب باید کاشته شود.

 نهال انجیر استهبان

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال انجیر استهبان با ما تماس بگیرید

بهترین زمان جهت کوددهی به نهال انجیر استهبان، اواسط فصل پاییز بوده و  این کوددهی می تواند تا اواخر فصل زمستان نیز ادامه داشته باشد. همچنین نوع و مقدار آبیاری نهال انجیر استهبان با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوا و فصول سال متغیر می باشد. 

از نظر شرایط خاک، نهال انجیر استهبان در انواع خاکها، از خاکهای شنی تا رسی با ph های 6 الی 8.7 میتواند رشد کند اما بهترین خاک برای کاشت این نهال خاک های لیمونی است. همچنین توجه داشته باشید که قطر گودال برای کاشت نهال انجیر استهبان در حدود 70 سانتیمتر میباشد

زمان کاشت نهال انجیر استهبان از اوایل بهمن تا اواسط فروردین ماه بوده و در صورت کاشت دیم، هرچه زودتر اقدام به کاشت نهال کنید بهتر است. فواصل کاشت نهال انجیر استهبان در کشت آبی 8 متر در 8 متر میباشد. اما از آنجا که این رقم برای کاشت دیم نیز مورد استفاده قرار میگیرد، در کاشت دیم فاصله نهال ها 10 در 10 متر تعیین میگردد.

 نهال انجیر استهبان

مشخصات نهال انجیر استهبان میاندوآب نهال

  • رقم تجاری و پر محصول
  • سازگار با مناطق سرد و معتدل
  • مناسب آجیل و خشکباری
  • قابل کاشت بصورت دیم
  • باردهی اقتصادی از 4 سالگی
  • عمر اقتصادی 25 سال

 

 میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد

آی بلاگ