نهال آلبالو گیسی

نهال آلبالو گیسی از ارقام تجاری در دنیا محسوب می گردد و تعداد محصول البالو گیسی تجاری در واحد کیلوگرم در حدود 130 عدد میباشد. خاستگاه این رقم کشور مجارستان است. درخت آلبالو گیسی درختی است پر رشد و پر محصول که پاکوتاه بوده و رنگ میوه آن قرمز و ترش مزه است.

نهال آلبالو گیسی در بیشتر خاک ها حتی خاک های شور و قلیایی هم رشد می کند اما بهترین خاک برای رشد آن خاک های لومی رسی میباشد. درخت آلبالو گیسی برای رشد بیشتر به ترکیبات پتاس در خاک نیاز دارد که جهت میوه دهی و رشد این گیاه عالی است. همچنین از ازت برای جلوگیری از سرما زدگی درخت آلبالو گیسی استفاده می کنند.

نهال آلبالو گیسی

جهت دریافت لیست قیمت و خرید نهال آلبالو گیسی با ما تماس بگیرید

نیاز سرمایی نهال آلبالو گیسی در زمستان بسته به شرایط اقلیمی بین 600 الی 1600 ساعت دمای زیر 7 درجه سانتیگراد می باشدکه برای خروج آن از خواب زمستانی و شگوفه دهی لازم است. نهال آلبالو گیسی در حد سیب به سرما مقاوم بوده و در مناطقی با تابستان های خشک و خنک سازگاری بیشتری دارد.

ریشه درختان آلبالو سطحی و تا حداکثر عمق 1.5 متر گسترش می یابد و میزان آبیاری نهال آلبالو گیسی بطور متوسط یک بار در هفته می باشد. محدوده آبیاری بهتر است که در سایه انداز درخت انجام شود. نهال آلبالو به آبیاری غرقابی حساس بوده  و استفاده از سایر روشهای آبیاری برای آن مناسب میباشد.

فواصل کاشت نهال آلبالو گیسی 4 متر در 4 متر است و زمان انتقال نهال به زمین اصلی از پاییز و پس از ریزش برگها آغاز و تا قبل از باز شدن شکوفه ها در بهار ادامه دارد. هرس در آلبالوهای بارور مطرح نیست و به غیر از شاخه های شکسته شده و یا بیمار بقیه حفظ میگردد.

 نهال آلبالو گیسی

مشخصات نهال آلبالو گیسی میاندوآب نهال

  • رقم تجاری و پر محصول
  • مناسب برای مربا و کمپوت
  • مقاومت بالا به کم آبی و آفات
  • زمان میوه دهی: خرداد ماه
  • میزان آبیاری: یک بار در هفته
  • فواصل کاشت نهال: 4 در 4 متر
  • عمر اقتصادی: 25 الی 35 سال

 

 میاندوآب نهال

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما

درباره ما

نهالستان میاندوآب نهال (رجبی) با سال ها تجربه در زمینه نهال کاری و فروش نهال های مثمر و غیر مثمر، بزرگترین تولید کننده نهال در غرب کشور میباشد. احداث باغات مدرن و تجاری با کادر مجرب و کار بلد تنها نمونه کوچکی از فعالیت ما در این عرصه میباشد.
تولید انواع نهال های خاص و با کیفیت (اعم از: گردو چندلر، فرنور، ژنوتیپ، پدرو، هارتلی، توسرخ، فرانکت، انواع انگور های خاص و کمیاب و...) تخصص ماست.
همکاران ما ۲۴ ساعته با مشاوره رایگان در مورد احداث انواع باغ، نحوه کود دهی، نحوه هرس درختان، نحوه ابیاری و معرفی بهترین ارقام برای کلیه مناطق کشور، پاسخگو و راهنمایی شما عزیزان میباشند.

شبکه های اجتماعی

کليه حقوق اين سايت متعلق به میاندوآب نهال می‌باشد. [ طراحی و توسعه توسط عصر جدید ]

آی بلاگ

واتساپ
تلگرام